مدیرعامل مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز گفت : مردم امانتدار خوبی هستند

مدیرعامل مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز گفت : مردم امانتدار خوبی هستند
در بازدیدی که مدیرعامل مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز به اتفاق محمد نعمتی فرهیخته فرهنگی و مذهبی شهر شیراز از سرای یار مهربان پایانه شاهچراغ (ع) داشتند . سید عبدالرضا دستغیب با بیان اینکه مردم امانتدار خوبی هستند اظهار داشت در سراهای مذکور شهروندان می توانند بدون گذاشتن مدرک کتاب به صورت رایگان به امانت ببرند .
وی در این راستا گفت : با توجه به اینکه یکی از رسالت های سراهای یار مهربان علاوه بر ترویج فرهنگ کتابخوانی ،  امانت داری نیز مدنظر می باشد . حدود 95% شهروندان کتاب هایی که از این مکان ها به امانت گرفتند ، برگشت داده اند .
در ادامه محمد نعمتی فرهیخته فرهنگی و مذهبی با اشاره به اینکه عاشق کتاب و کتاب خوانی است گفت: خواندن کتاب ذهن و اندیشه مردم را بالا می برد .
وی احداث سرای یار مهربان را به جهت بالابردن سطح مطالعه و فرهنگ جامعه بسیار حائز اهمیت دانست.
او در ادامه تصریح کرد انسان با خواندن کتاب عمیق تر فکر می کند . وی نقش کتاب را یک رسانه مهم دانست .
محمد نعمتی با اشاره به اینکه نوجوانان و جوانان امروز بهترین هستند خاطرنشان کرد آموزش و پرورش و دانشگاه ها باید موضوع کتاب و کتابخوانی را بین نوجوانان و جوانان ترویج دهند .
مسؤل سرای یار مهربان شاهچراغ (ع) با ارئه گزارش از عملکرد سرای یار مذکور گفت : 9 نفر نیروی داوطلب (همیاران مهربان) از افراد تحصیل کرده هستند که در دو نوبت صبح و بعد از ظهر با این سرا همکاری و فعالیت دارند .
حسن متانت اظهار داشت سرای یار مهربان پایانه شاهچراغ (ع) ظرفیت 10 هزار جلد کتاب دارد وی افزود در این زمینه می توانیم تسهیلات مناسبی برای شهروندان ارائه دهیم . او گفت در این مکان شهروندان می توانند بجز به امانت بردن کتاب ، اهدا کتاب و تبادل کتاب انجام دهند .
 در پایان حسن متانت بیان کرد دو سرای یار مهربان در پایانه شاهچراغ (ع) و نمازی منتظر قدوم سبز شهروندان به منظور ارتقا فرهنگ کتابخوانی است .۱۳۹۸/۱۰/۱۱
منبع : مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز
بازدید ها : ۴۴۱
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

دسترسی سریع
______________________
سایتهای مرتبط
______________________
ارتباط با ما
______________________

آدرس : شیراز- خیابان انقلاب (مشیر فاطمی) روبروی خیابان معدل طبقه دوم شیراز پاساژ
07132341437           32360837
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز می باشد