خیرین شیرازی پیشگام در ترویج کتابخوانی و حفظ عنوان پایتخت کتاب

مدیرعامل مجمع خیرین شهرساز وفرهنگ ساز شیراز:
خیرین شیرازی پیشگام درترویج کتابخوانی و حفظ عنوان پایتخت کتاب
مدیرعامل مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز گفت: خیرین و مردم کتاب دوست شیراز در کسب عنوان پایتخت کتاب برای این شهر نقش مهمی ایفا می کنند. سیدعبدالرضا دستغیب در جلسه هم اندیشی که با حضور همیاران سرای یار مهربان در سرای فرهنگ مهربانی یک برگزار شدخیرین شیرازی را مبتکر ایجاد سراهای یار مهربان معرفی کرد.
مدیرعامل مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز با اشاره به اینکه مردم فهیم شیراز مردمی فرهنگ دوست ودوست دار فرهنگ و کتاب هستند گفت از ابتدا راه اندازی در چند سال اخیر تاکنون 20 هزار جلد کتاب توسط شهروندان شیرازی به سراهای یار مهربان اهدا شده و همان کتاب ها به دوستداران کتاب و کتب خوانی امانت داده شده است.
وی با بیان اینکه رسالت اصلی این مجمع فرهنگ سازی است افزود: سرای یار مهربان در دو نقطه شهری شامل پایانه نمازی و پایانه شاهچراغ(ع) به منظور ارتقاء فرهنگ کتابخوانی و امانت داری برای اولین بار در کشور در شیراز راه اندازی شده است.
سید عبدالرضا دستغیب با اشاره به اینکه سراهای یار مهربان اخیراً در کسب عنوان پایتخت کتاب شیراز نقش داشته است افزود: ما مردم شیراز باید در حفظ این عنوان ارزشمند کوشا باشیم.
وی در ادامه نقش کتاب و کتابخوانی را در جامعه موثر دانست وبا بیان اینکه راس کار فرهنگی کتابخوانی است گفت: باید باکتاب انس بگیریم وکتاب را یار خود بدانیم که دستیابی به این امر مهم انسان را از گوشه گیری و تنهایی دور میکند.
سیدعبدالرضا دستغیب ضمن قدردانی از همیاران سرای یار مهربان بابت فعالیت داوطلبانه افزود: کار خیر شما با هیچ ملاکی قابل قیاس نیست افزود: شما کتابخوانی را ترویج ونشر میدهید که یکی از ارکان اصلی کار فرهنگی جامعه است . او ادامه داد کتاب و مطالعه فرهنگ یک جامعه را متحول میکند برخلاف این موضوع جامعه ای که سرانه مطالعه آن کم است، جامعه سکون و در آن جامعه تحولی ایجاد نمیشود.
وی هدف سرای یار مهربان را بالابردن سطح مطالعه، ترویج امانت داری و ارتقا دادن سطح فرهنگ جامعه دانست.
سیدعبدالرضا دستغیب بااشاره به همیاران که در این راستا مردم را با کتاب آشتی میدهند و با عشق و علاقه کار میکنند اظهار داشت: باید برای جوانان و دانش آموزان بستری آرام مهیا شود تا به کتابخوانی علاقمند شوند.
در ادامه توسط مدیرعامل مجمع خیرین شهرساز وفرهنگ ساز شیراز از همیاران سرای یار مهربان با اهدا کتاب ارزشمند دیوان حافظ تقدیر شد . شایان ذکر این مجمع از شهروندان شیرازی دعوت می کند تا به صف علاقمندان همیار در سراهای یار مهربان بپیوندند.۱۳۹۹/۰۶/۲۶
منبع : مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز
بازدید ها : ۸۱
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

دسترسی سریع
______________________
سایتهای مرتبط
______________________
ارتباط با ما
______________________

آدرس : شیراز- خیابان انقلاب (مشیر فاطمی) روبروی خیابان معدل طبقه دوم شیراز پاساژ
07132341437           32360837
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز می باشد