تصادفات جرحی در شیراز ۱۲ درصد کاهش داشته است

رئیس اداره عملیات راهنمایی و رانندگی شیراز:
تصادفات جرحی در شیراز 12 درصد کاهش داشته است
رئیس اداره عملیات راهنمایی و رانندگی شیراز از حضور موثر و موفق همیاران مهربان ترافیک در سطح خیابان و کاهش ۱۲ درصدی تصادفات جرحی نسبت به زمان مشابه سال گذشته خبر داد.
به گزارش روابط عمومی مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز، سرهنگ آرش حقیقت در جلسه آموزشی همیاران مهربان ترافیک که با حضور مدیرعامل مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز برگزار شد، گفت: وظیفه پلیس راهنمایی و رانندگی نظم بخشی به بخش ترافیک است که در همین راستا نیروهای همیار مهربان ترافیک به نوعی همان وظایف پلیس راهنمایی و رانندگی را انجام می‌دهند.
او با اشاره به اقدامات خوب مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز در شهر شیراز و حضور نیروهای همیاران مهربان ترافیک در تقاطع و نقاط حساس ترافیک و نقش آنان در گسترش فرهنگ ترافیک، افزود: سهم بزرگی از کاهش ترافیک و تصادفات در سطح شهر مرهون زحمات همیاران مهربان ترافیک است که امیدواریم این تلاش بیشتر و گسترده تر شود.
رئیس اداره عملیات راهنمایی و رانندگی شیراز با بیان اینکه خدمت همیاران مهربان ترافیک به شهروندان نوعی عبادت به شمار می‌رود، اظهار کرد: در راستای روانی ترافیک بهتر در معابر به پیشنهادات شما توجه ویژه داریم.
حقیقت همچنین با اشاره به اینکه برخی از معابر جوابگوی حجم ترافیک نیست و توقف یک خودرو باعث ترافیک و راه بندان در آن خیابان می‌شود، گفت: تذکر شما به رانندگانی که قانون را رعایت نمی کنند روانی ترافیک را به همراه دارد.
عضو هیات مدیره مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز: همیاران مهربان ترافیک با متخلفین قوانین رانندگی باید با زبان خوش برخورد کنند.
دکتر عبدالمحمد طاهری با تاکید بر اینکه همیاران مهربان ترافیک باید با متخلفین رانندگی با زبانی خوش صحبت کنند، عنوان کرد: اگر آموزش‌ها به صورت صحیح به شهروندان ارائه و در جامعه نهادینه شود در این صورت هر کس به وظیفه خود به درستی عمل می‌کند و کار مسوولین در چنین جامعه‌ای بسیار راحت خواهد بود.
او با بیان اینکه وجود ترافیک به هیچ عنوان برازنده شهر شیراز نیست، افزود: برای شهر شیراز که مملو از گردشگر است سیال نبودن ترافیک نشانه فقدان فرهنگ ترافیک در شهر است که باید نسبت به رفع این موضوع اقدام شود.
عضو هیات مدیره مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز با بیان اینکه تنش‌ها و درگیری‌ها نشانه عدم رعایت فرهنگ ترافیک توسط شهروندان است، اظهار کرد: در چنین جامعه‌ای باید با جدیت بر روی مسایل فرهنگی و ترافیکی با آموزش‌ها توجه داشت که سهم بزرگی در این آموزش و فرهنگسازی بر عهده همیاران مهربان ترافیکی است.
دکتر طاهری گفت: مردم شیراز دارای فرهنگی غنی و پیشینه‌ای پر افتخار هستند که باید به این فرهنگ و پیشینه احترام گذاشت و در برخورد با ناهنجاری‌های ترافیکی در کمال احترام برخورد کرد.
او با بیان اینکه بزرگان ما به رعایت آموزه‌های دینی توجه ویژه ای دارند، افزود: توجه به رعایت حق‌الناس در فرهنگ و رفتار ترافیکی ما نقش بزرگی را ایفا می‌کند بنابراین با رفتارهای صحیح ترافیکی باید نسبت به رعایت حق الناس توجه داشته باشیم.
عضو هیات مدیره مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز با بیان اینکه بسیاری از ناهنجاری‌های ترافیکی با آموزش همیاران ترافیک کاهش و یا به طور کلی از بین رفته، اظهار کرد: با آموزش صحیح و فرهنگسازی به مرحله خود کنترلی در رعایت قوانین ترافیکی خواهیم رسید.
دکتر طاهری با بیان اینکه در طراحی‌های ترافیکی باید به نیاز شهروندان توجه کافی داشته باشیم، گفت: زمانی که معابر با دقت طراحی و با توجه به مسایل ترافیکی احداث شوند خطاهای ترافیکی نیز کاهش می یابد و شاهد رفتارهای صحیح ترافیکی خواهیم بود.۱۳۹۹/۱۱/۱۱
منبع : مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز
بازدید ها : ۱۰۳
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

دسترسی سریع
______________________
سایتهای مرتبط
______________________
ارتباط با ما
______________________

آدرس : شیراز- خیابان انقلاب (مشیر فاطمی) روبروی خیابان معدل طبقه دوم شیراز پاساژ
07132341437           32360837
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز می باشد