فرمانده انتظامی فارس: با تمام وجود آمدم تا به خیرین بگویم ما را هم دعا کنید.

پروژه خیرساز سلامت، امید و زندگی با حضور فرمانده نیروی انتظامی، شهردار شیراز، برخی از شهرداران مناطق، اعضای هیئت امنا و هیئت مدیره مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز ، اعضای شورای شهر و تعدادی از خیرین در خیابان کارگر شیراز به بهره برداری رسید.  
ما را هم دعا کنید
فرمانده نیروی انتظامی فارس گفت: خیرین گروهی از مردمند که با انجام امور خیر موجب ایجاد شادی و آرامش و جاری شدن اشک شوق در هم نوعان خود می شوند.
سردار حبیبی افزود: امروز با تمام وجود آمدم تا به خیرین بگویم ما را هم دعا کنید چرا که نگاه خداوند به شما نگاه ویژه ای است.
زبان واحد نداریم
اسکندرپور شهردار شیراز و رییس هیات مدیره مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز گفت: به آموزش وپرورشی با نوع نگاه به انسان، آنگونه که مدنظر جامعه اسلامی است؛ نیازمندیم.
وی افزود: امروزه در جامعه و نظام آموزشی یک رویکرد معرفتی–آموزشی که زبان واحد خانواده، جامعه و آموزش و پرورش باشد؛نداریم.
وی در ادامه داشته های فرهنگی و رفتاری مردم شیراز در گذشته را عاملی دانست که شیراز جنت طراز در زبان و بیان بزرگان و ادبا،بهشت تلقی می شده است.
اسکندرپور نگاهی به بافت تاریخی شیراز در گذشته و وجود امامزادگان و مساجد و در کانون آن شاهچراغ را از مهم ترین علل وجودانسانهایی دانست که امروزه در زمره بزرگان این شهر هستند و تاکید کرد: انسانی که در این بافت تربیت شده انسانی کاملا متفاوتبوده است چرا که شهر را اعتقاد و باورهای مردم ایجاد می کنند و به همین دلیل چنین پروژه هایی بسیار ارزشمند است.
وی افتتاح پروژه هایی که در راستای خدمت به مردم باشد را بسیار ارزشمند عنوان کرد.
هم کلامی و اتحاد وجود ندارد
اسکندرپور در ادامه ابراز تاسف نمود که در استان فارس هم کلامی و اتحاد برای آبادانی و ارتقای شهر و استان وجود ندارد.
وی افزود: ملتمسانه از شهردار آینده و اعضای شورای شهر و دستگاه های دولتی می خواهم تا از دعواهای جناحی و گروهی آنجا که به ضرر شیراز است؛ بپرهیزند چرا که با پشتیبانی هر کاری میسر می گردد.
شهردار شیراز با اشاره به وظایف شهردار و شهرداری در ساخت پل، پارک، تقاطع و نورپردازی خیابان ها، اظهار داشت: برخی می گویند چون مردم از نظر معیشت در تنگنا قرار دارند شما نباید به فکر نورپردازی خیابانها و تقاطع باشید در حالی که این کار از وظایف شهرداری است.
رییس هیات مدیره مجمع در مراسم افتتاح خانه سلامت ، امید و زندگی گفت:تنها داشتن مکنت و وضعیت مالی خوب نمی‌تواند باعث شود که فردی در کار خیر شرکت کند و این لطف خداست که باعث این کار می شود ،به گونه ای که امروز شاهدیم بسیاری از افراد هستند که اگر به حسابشان و سود آن نگاه کنید تعداد زیادی صفر دارد و ثروت هنگفتی دارند اما وقتی برای یک کار خیر به آنها مراجعه می شود هیچ کمکی نمی کنند و این به آن دلیل است که خداوند به آنها لطف ندارد .
حیدر اسکندرپور با اشاره به اختصاص ۳۵۰۰متر مربع زمین دیگر در کنار ورزشگاه خیرساز ماهان در مهدی آباد برای ساخت مجموعه آبی و فرهنگی افزود: زمانی در جلسه ای گفتم آموزش و پرورش در زمینه سخت افزار پروژه های زیادی را ساخته است و ما در فارس و کشور نیازمند یک نگاه نرم افزاری رویکرد جدید به این مقوله هستیم و علت آن این است که امروز ما شاهدیم خانواده یک روش تربیتی ،اموزش و پرورش یک روش دیگر و جامعه روشی دیگر را دارد و همین باعث سردرگمی دانش آموز می شود ‌و نداند چکار کند  و بعد هم صدای ما به آسمان بلند می شود که جوان ما از دست رفت.
نایب رئیس مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز تصریح کرد: باید به خوبی دانست که مقابله با این معضل و درمان آن، نیازمند تغییرنگرش مردم و اصلاح نگاه آنان، به معتادان است.
وی افزود: اگر فرد معتاد را بیمار بدانیم باید او را همراهی و اصلاح کنیم و در فرض جرم بودن اعتیاد و مجرم شناخته شدن فرد معتادباید گفت طبق همان قانون که این افراد را مجرم میداند، اصلاح و پیشگیری از وقوع جرم نیز وظیفه نهادهایی مشخص است.
طاهری با تاکید بر این که حمایت از مجامع خیرین در ایجاد زیرساخت ها می تواند خدمات ارزشمندی به همراه داشته باشد یادآور شد: رها کردن مجرم به حال خودش عاقلانه نیست و رسیدگی به وضعیت معتاد و یاری رساندن به او برای ترک این عمل و بازگشت به زندگی سالم از وظایف دولت و دیگر نهادهای مرتبط با این معضل اجتماعی است چرا که همه افراد جامعه، مستقیم و یا غیر مستقیم با اینمعضل درگیر هستند و نجات فرد معتاد، نجات جامعه است.
توجه به آموزش راه مبارزه با بزهکاری های اجتماعی
طاهری نایب رئیس مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز راه مبارزه با جرائم و بزهکاری های اجتماعی را درمان، پیشگیری و آموزشعنوان کرد و یادآور شد که افزایش آسیب های اجتماعی در جامعه و تلاش برای پیشگیری و کاهش آن نیازمند توجه به برخی امور کلیدی چون آموزش است.
طاهری افزود: سرنخ درمان دردهای اجتماعی در آموزش و ارتقای فرهنگ است و در این مهم سه نهاد خانواده، آموزش و پرورش و رسانه نقش مهمی ایفا می کنند.
ضروریست خدمات فاخر انجام گردد
وی شیراز را هم تراز شهرهای مهم دنیا عنوان کرد و گفت: ضروریست در شهری که در زمره شهرهای گردشگر پذیر دنیاست؛ خدمات فاخر انجام گردد
حاج حسین جوکار بانی خیر این پروژه گفت:  این پروژه ساخت ساختمانی با مساحت 250 متر و محوطه سازی آن با هزینه ای بالغ بر 19میلیارد ریال که 15 میلیارد آن آورده شهرداری و 4 میلیارد هزینه ساخت این پروژه در بازه زمانی 45 روزه بوده است.
وی هدف از ساخت این پروژه را کمک به خانواده های آسیب دیده در راستای پیشگیری از ناهنجاری ها و آسیب های اجتماعی به ویژه اعتیاد عنوان کرد و افزود:
تقویت زیرساختهای مبارزه با مواد مخدر اعم از افزایش مهارتهای زندگی، ایجاد نشاط و شادابی، گسترش امکانات تفریحی و غیره به عنوان زیربنای روشهای زندگی در هر جامعه میتواند ارتقاء پیشگیری و مقابله در مورد آسیبهای اجتماعی از جمله اعتیاد را افزایش دهد
این بانی خیرساز ادامه داد: بدون تردید مصرف مواد مخدر در جامعه یکی از اصلیترین معضلات اجتماعی است؛ بنابراین اجرا و استقرار برنامه های ارتقایی و پیشگیرانه بیش از پیش احساس میشود چراکه اعتیاد میتواند هر نوع محیط اعم از محیطهای دولتی،صنعتی، خدماتی، خصوصی و خانوادگی را تهدید کند.
وی همچنین پیشرفت جامعه را در گرو وجود جوانان، نوجوانان و خانواده هایی پرنشاط، تلاشگر و با ایمان دانست.
حسین جوکار افزود: کمک کردن به نیازمندان در واقع بیشتر کمک به خودمان است زیرا ما نتیجه اعمال خوب و بد خود را خواهیم دید وکمک ما باعث به وجود آمدن احساس رضایت قلبی و خشنودی خداوند از ما می شود و به زندگی ما برکت می بخشد.
حسین جوکار با بیان این که شهر نیاز به شادی، زیبایی و کارهای عمرانی دارد، یکی از مهمترین رسالتهای فعالان فرهنگی را توجه به امور فرهنگی و تقویت آن به ویژه در مناطق کم برخوردار عنوان کرد و بیان داشت: در این راستا توانمندسازی و ارتقای سطح علمی وفرهنگی جامعه با توسعه زیرساختهای فرهنگی در برخی از مناطق کم برخوردار انجام گرفته و یا در دست انجام است.
در این مراسم شهردار منطقه 2 با اشاره به اینکه امروز به جای یک پروژه، یک تفکر، روش و منش نو افتتاح می شود گفت: کارهای اداری این پروژه تنها درمدت 2 هفته انجام شد که این نشان از نیت پاکی است که در پشت آن پنهان است و مکانی است برای کسانی که دچار مشکلات روحی وروانی و مشکل شوم اعتیاد می شوند و مأمنی برای آنها که می خواهند از این بیماری رهایی یابند.
شهریاری افزود: این پروژه نتیجه همکاری بزرگ مردانیست که قلب و دلشان برای مردم می تپد و می خواهند یاریگر باشند حتی اگرجان یک نفر نجات یابد.

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

دسترسی سریع
______________________
سایتهای مرتبط
______________________
ارتباط با ما
______________________

آدرس : شیراز- خیابان انقلاب (مشیر فاطمی) روبروی خیابان معدل طبقه دوم شیراز پاساژ
07132341437           32360837
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز می باشد