مجمع خیرین شهرسازو فرهنگ ساز بالی برای شهرداری شیراز

مجمع خیرین شهرسازو فرهنگ ساز بالی برای شهرداری شیراز
 رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر شیراز از آمادگی مجموعه شهرداری و کمیسیون فرهنگی شورا در جهت هم افزایی بیشتر با مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز خبر داد و گفت: از ایده های خلاقانه و ابتکار عمل در عرصه فعالیت های فرهنگی حمایت و پشتیبانی‌ می کنیم.
به گزارش روابط عمومی مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز، صد و یازدهمین جلسه هیات مدیره مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز با حضور اعضای هیئت مدیره مجمع خیرین، حاج حسین جوکار بانی خیر و رییس هیات امنا مجتمع فرهنگی و ورزشی چند منظوره ماهان و علی اکبر سلطانی عضو هیئت رئیسه و رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای شهر شیراز در سالن اجتماعات شهرداری شیراز برگزار شد. 
علی اکبر سلطانی عضو شورای شهر‌ شیراز با بیان این که مدت‌هاست فرهنگ در شیراز دچار عقب رفتگی شده است؛ گفت: علیرغم این که شیراز‌ شهر ادب و فرهنگ بوده است؛ آسیب های فرهنگی از دیرباز گستره اش را بیش از پیش در سال های اخیر پهن کرده و این گستره در موضوعات مختلف اتفاق افتاده است‌ و شاید رخوت و عدم توجه به اصلاحات و عدم همبستگی نهادهایی که در عرصه فرهنگی فعال هستند موجب شده تا توان ها به صورت جزیره ای صرف شود و اهداف و انتظاراتی که مد نظر بوده محقق نشود.  
وی از آمادگی مجموعه شهرداری و کمیسیون فرهنگی شورا در جهت هم افزایی بیشتر با مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز خبر داد. 
سلطانی همچنین با اعلام درخواست عضو افتخاری مجمع، نشان عضویت مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز را از مدیر عامل مجمع خیرین دریافت کرد.  
سلطانی با یادآوری این که کار خیر تنها کمک مالی نیست، اذعان داشت: گاهی یک ایده خلاق می تواند به راحتی اثرات فرهنگی فراوان و عمده ای داشته باشد. 
رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر شیراز افزود: از ایده های خلاقانه و ابتکار عمل در عرصه فعالیت های فرهنگی حمایت و پشتیبانی‌ می کنیم تا بتوانیم گام به گام در ابعاد مختلف شهرسازی و فرهنگی، شیراز را به جایگاه حقیقی خود که همان شهر ادب و هنر و سومین حرم اهل بیت است؛ نزدیک کنیم تا منزلت و جایگاه خود را در سطح کشور و عرصه بین الملل به‌دست آورد. 
عضو شورای شهر شیراز در ادامه گفت: سازمان فرهنگی شهرداری تمام توان و ظرفیت خود را در اختیار مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز و تمام کسانی که به دنبال فعالیت های فرهنگی هستند؛ قرار خواهد داد.
وی بر حضور فعال در جلسات و گفت و شنود تاکید کرد تا از ایجاد فاصله و رخوت در کار جلوگیری شود و اجرای طرح های عظیم و مطلوب به رخداد فرهنگی در شهر و جامعه تبدیل شود.
سلطانی وجود مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز را برای هدایت خیرین اتفاقی بسیار مفید خواند و گفت: در عرصه فرهنگی و عمرانی بویژه در مناطق حاشیه شهر و کم برخوردار یکپارچه سازی لازم را نداریم و باید تلاش کنیم تا با ایجاد تفاهم‌نامه ای، زحمات خیرین و مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز در مناطق کم برخوردار را به تصویر در آوریم.
وی افزود: ضروریست با استفاده از ظرفیت رسانه ای شهرداری و تعامل با صدا و سیما ضمن معرفی بهتر مجمع خیرین به مردم و‌ شناخت بهتر نیازمندی های مناطق کم برخوردار از حمایت های مردم و خیرین بیشتری بهره مند شویم.
نگاه مجموعه فرهنگی، نگاه خدمت به همه مردم است
علی اکبر سلطانی در ادامه خاطر نشان کرد که نگاه مجموعه فرهنگی در شهر، نگاه خدمت به همه مردم است و نگاه به قشر خاصی نیست.
وی افزود: مسائل فرهنگی، صرفا مسائل مذهبی نیست و شامل مسائل عام جامعه می شود و ضروریست در جای جای ‌محلات ‌شیراز رسوخ کند تا اثرات آن در تمام بدنه جامعه مشاهده شود.
وی با تاکید بر این که خواهان توزیع عادلانه فرهنگ در تمام نقاط شهر است؛ خاطر نشان کرد که با تمام توان در توزیع فرهنگ همگام با مجمع خیرین شهرساز ‌و فرهنگ ساز خواهیم بود تا با ایجاد یک رابطه دوسویه عملیاتی و با برنامه ای منسجم و هماهنگ تمام شهروندان از برکات آن بهره مند گردند.
سید عبدالرضا دستغیب نیز در این نشست، با تاکید بر تلاش مجمع در ارتقای سطح فرهنگی جامعه از حضور عضو شورا در کنار اعضای مجمع خیرین ابراز خشنودی نمود و گفت: ارتباط مجمع خیرین با رییس کمیسیون فرهنگی شورا و کسی که دغدغه فرهنگی دارد و اعلام حضور به عنوان عضو افتخاری مجمع خیرین، نوید خوبی برای مردم شهر شیراز ‌است. 
وی افزود: اگر شورا ‌و شهرداری حمایت همه جانبه داشته باشند خیرین هم با میل بیشتر قدم در عرصه خدمت خواهند گذاشت و مشارکت خیرین در شهر باعث ایجاد تعلق خاطر بیشتر در افراد جامعه می گردد.
وی‌ با بیان این که چشم انداز بسیار زیبایی پیش روست یادآور شد که حضور و حمایت افرادی که دغدغه فرهنگی دارند، مانند نور امیدی در درون ‌اعضای مجمع است. 
 مدیر عامل مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز همچنین از برگزاری مراسم تجلیل از ورزشکاران مدال آور المپیکی و پارا المپیکی فارس با همت خیر نیک اندیش حاج حسین جوکار در آینده نزدیک خبر داد. 
بالی برای شهرداری نه باری بر آن
عبد المحمد طاهری نایب رییس مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز با بیان این که مجمع در عرصه فرهنگی به سازندگی، چهره فرهنگی داده است؛ گفت: مجمع از ابتدا با هدف بالی برای شهرداری، نه باری بر آن، ایجاد گردیده است.
طاهری خاطرنشان کرد؛ که مجمع آماده همکاری و ارائه بسته های فرهنگی پیشنهادی برای مشارکت فرهنگی و سازندگی با‌ خیرین است.  
حاج حسین جوکار خیر خوشنام شیرازی دیگری است که تاکنون با به بهره برداری رساندن پروژه های متعدد با کاربری متفاوت با مجمع خیرین شهرساز ‌ و فرهنگ‌ ساز همکاری داشته است.
وی در این نشست گزارش مبسوطی از حوزه مالی مجموعه فرهنگی و ورزشی ماهان در سال ۹۹ و سه ماه اول ۱۴۰۰ را عنوان کرد
جوکار همچنین با اشاره به اهداف ساخت پروژه فرهنگی، ورزشی ماهان گفت: این پروژه با هدف ارتقای سطح ورزشی، فرهنگی و کسب درآمد متعادل جهت بالا بردن سطح کیفی و نگهداری مجموعه و پرداخت هزینه های جاری آن ساخته ‌و به بهره برداری رسیده است. 
وی افزود: اهداف ما در زمینه ساخت مجموعه ورزشی ماهان استعدادیابی و کمک به افراد محلات جنوب شهر و بهره گیری از اساتید‌ ورزشی و کمک به ارتقای سطح سلامت جوانان‌ شهرمان است و در سطح فرهنگی نیز با هدف کمک به برگزاری مراسم ملی و مذهبی برای بالا بردن سطح فرهنگی جامعه و کمک به افراد محلات جنوب شیراز، این مجموعه ساخته و به بهره برداری رسیده است.۱۴۰۰/۰۶/۱۸
منبع : مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز
بازدید ها : ۱۵
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

دسترسی سریع
______________________
سایتهای مرتبط
______________________
ارتباط با ما
______________________

آدرس : شیراز- خیابان انقلاب (مشیر فاطمی) روبروی خیابان معدل طبقه دوم شیراز پاساژ
07132341437           32360837
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز می باشد