مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز پایگاهی برای رفع آسیب‌های اجتماعی است

سیده مریم حسینی:
مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز پایگاهی برای رفع آسیب‌های اجتماعی است
 عضو شورای اسلامی شهر شیراز گفت: مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز پایگاه قدرتمندی است که می‌تواند با بهره مندی از ظرفیت خیرین در رفع مشکلات و آسیب اجتماعی گام بردارد.سیده مریم حسینی در صد و نوزدهمین جلسه مجمع خیرین شهرساز وفرهنگ ساز شیراز پیرامون حاشیه نشینی و رفع ناهنجاری‌ها با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری درباره رفع محرومیت گفت: ۱۳ سال پیش مقام معظم رهبری شیراز را سومین شهر حرم اهل بیت (ع) نامگذاری کردند، اما اقدامات بعد از این نامگذاری تنها به منوط به طرح‌های عمرانی شد و به آسیب‌های اجتماعی پیرامون حرم‌های مطهر کمتر پرداخت شد.
او با اشاره به سه معضل جنگ نرم، حاشیه نشینی و محرومیت گفت: مجمع خیرین فرهنگ ساز و شهرساز پایگاه قدرتمند است که می‌تواند با بهره مندی از ظرفیت خیرین در رفع مشکلات و آسیب اجتماعی گام بردارد.
این عضو شورای شهر شیراز در خصوص تحلیل از همیاران سرای فرهنگ مهربانی، سرای یار مهربان و ترافیک گفت: تقدیر و تجلیل از همیاران باید بعنوان یک رویکرد اصلی مدنظر قرار بگیرد.
سید عبدالرضا دستغیب، مدیرعامل مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز نیز در این جلسه با اشاره به تعداد اعضای هیت امنا و اعضای هیات مدیره این مجمع گفت: خیرین در مجمع بصورت دواطلبانه حضور دارند و برای پیشبرد اهداف گام بر می‌دارند.
او با بیان اینکه کمرنگ شدن چهره محرومیت و به طبع آن حذف این واژه از ادبیات ما در مقابل با مناطق مختلف شهر یکی از آروزهاست، تصریح کرد: اقدامات ما بعد از گذشت بیش از 42 سال از انقلاب باید منجر به کاهش محرومیت شود این کلمه از فرهنگ لغات ما برداشته شود.
دستغیب با اشاره به اقدمات مجمع خیرین بیان کرد: ۴۰۰ نفر بعنوان همیاران سرای فرهنگ مهربانی، سرای یار مهربان، فضای سبز و همیاران ترافیک و۱۸۰ هزار نفر ساعت وقت خود را برای فرهنگ سازی این کلانشهر اختصاص می‌دهند که تقدیر و تجلیل از این همیاران تا انگیزه کار‌های داوطلبانه را تقویت می‌کند.
اختصاص یک قطعه زمین برای احداث ساختمان مجمع خیرین شهر ساز و فرهنگ ساز شیراز موضوع دیگری بود که دستغیب به آن اشاره کرد و از عضو شورا خواست نسبت به این درخواست از سوی مدیریت شهری اهتمام ویژه‌ای صورت بگیرد.
سیروس پاک فطرت، عضو هیت مدیره مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز نیز گفت: اختصاص یک زمین برای احداث ساختمان مجمع یک یادگاری از شورای ششم برای پیشبرد اهداف مجمع خواهد بود.
 ۱۴۰۰/۱۱/۰۷
منبع : مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز
بازدید ها : ۶۷
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

دسترسی سریع
______________________
سایتهای مرتبط
______________________
ارتباط با ما
______________________

آدرس : شیراز- خیابان انقلاب (مشیر فاطمی) روبروی خیابان معدل طبقه دوم شیراز پاساژ
07132341437           32360837
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز می باشد