مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز در سروستان تشکیل می‌شود

مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز در سروستان تشکیل می‌شود
نشست شهردار و اعضای شورای شهر سروستان با تنی چند از اعضاء هیئت مدیره مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز شیراز برای الگوبرداری و تشکیل این مجمع در سروستان برگزار شد.
·         ۲۰ آذر ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۴
به گزارش روابط عمومی مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز ، در این جلسه سید عبدالرضا دستغیب عضو هیئت مدیره مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز با اشاره به ناتوانی دولت‌ها در اداره امور شهرها بر ضرورت حضور مردم در اداره امور شهری تاکید کرد. وی شورای شهر را نمادی از حضور مردم دانست و از اعضای شورا خواست با تشویق مردم و خیرین برای مشارکت در رفع معضلات شهری و بدرفتاری های اجتماعی و رفع کمبودهای سخت‌افزاری شهری تلاش کنند.
سید عبدالرضا دستغیب از شهردار و اعضای شورای سروستان خواست: با شناسایی خیرین و افراد محبوب در سطح شهرستان و تشکیل هیئت امناء از میان افراد قابل اعتماد هرچه زودتر نسبت به برپایی این مجمع در سروستان اقدام کنند.
دستغیب تشکیل مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز  را گامی در جهت آشتی مردم با شهرداری‌ها دانست و وجود نیروهای مردمی داوطلب در تمام بخش‌های جامعه را که به شهرشان تعلق خاطر دارند، عامل تسریع در روند امور شهری و تقویت شهرستان عنوان کرد.
 وی با بیان اینکه چون "زود دیر می‌شود" پس باید از هم اکنون آغازگر این راه باشیم، افزود: تا مردم پای کار نباشند کشور توسعه نمی‌یابد، ارتقاء سطح فرهنگ عمومی در کشورهای پیشرفته عامل رشد و توسعه آنها بوده است.
داریوش نویدگویی از اعضای هیئت مدیره مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز  شیراز نیز با توجه به پیشتازی سروستان فارس در حوزه‌های مختلف به وجود بزرگان فهیم و برجسته از گذشته‌های دور در این شهرستان اشاره کرد و اظهار داشت: این خصوصیات نشانه فرهنگ غنی این شهرستان است.
 
 
 
 
نویدگویی اتحاد و همبستگی میان اعضای مجمع و جذب خیرین و اعتماد سازی را بسیار حائز اهمیت دانست و ابراز امیدواری کرد:  با تشکیل مجمع و استفاده از ظرفیت‌های شهرستان بتوان گامی موثر در راستای ارتقای  فرهنگ شهروندی و رفع کمبودها برداشت.
 عضو هیئت مدیره مجمع خیرین همچنین بحث کتابخانه‌ها و احیای کتاب را بسیار حائز اهمیت دانست و بر ضرورت توجه به ترویج کتاب و کتابخوانی تاکید کرد.
وی ساخت نمازخانه‌های متعدد در سطح شهر به جای مسجد را بسیار مقرون به صرفه‌تر دانست و از بانیان مجمع خواست تا در نخستین گام برای تامین نیازهای جوانان با تشکیل مجتمع‌های فرهنگی مذهبی در شهرستان و ایجاد کتابخانه، سالن مطالعه و نمازخانه شاهد احیاء فرهنگ کتابخوانی در سروستان باشیم.
 رئیس شورای اسلامی شهرسروستان اظهار داشت:  اعتقاد داریم دولتی‌ها نمی‌توانند وظایف ما را انجام دهند و باید بتوانیم با قابلیت‌های موجود در مردم، شهر را زنده کرده و چهره شهر را اصلاح کنیم.
حشمت الله قدرتی بیان کرد: سروستان خواستگاه فرهنگی دارد و به همین دلیل شهری امن در سطح استان است که وجود بزرگان فرهنگی از گذشته تاکنون در سروستان گواه این مدعاست.
وی خدمات مجمع خیرین سلامت شهرستان سروستان را در سطح  شهرستان‌های کشور کم‌نظیر و این مجمع را الگویی مناسب برای استان فارس دانست و  از مسئولان مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز خواست تا در ایجاد مجمع خیرین شهرساز سروستان نیز یاری‌گر آنان باشند
شهردار سروستان نیز مشکلات اشتغال و نزدیکی شهرستان سروستان به شیراز را دو عامل  مهاجرت سروستانی‌ها به شیراز دانست و اظهار داشت: امید است تا تشکیل مجمع بتواند از مهاجرت‌ها بکاهد.
احمدرضا باقری با بیان این مطلب که در شهر همه سرنوشت مشترک دارند و معضل موجود در سطح شهر، همه شهروندان را درگیر می‌کند افزود:  تنها راه حل مشکلات شهری  مشارکت شهروندان در انجام امور شهری است و امیدواریم با تشکیل مجمع و مشارکت خیرین و حمایت مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز بتوان به ارتقای سطح شهروندی کمک کرد.
براساس این گزارش، در پایان به عنوان نخستین گام  همکاری 100 جلد کتاب از طرف مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز به مجمع خیرین سروستان اهدا شد.
 ۱۳۹۷/۰۹/۲۲
منبع : مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز
تعداد بازدیدها : ۱۰۶
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید
sss

دسترسی سریع
______________________
سایتهای مرتبط
______________________
ارتباط با ما
______________________

آدرس : شیراز- خیابان انقلاب (مشیر فاطمی) روبروی خیابان معدل طبقه دوم شیراز پاساژ
07132341437           32360837
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز می باشد