شیراز الگویی برای تمام ایران

شیراز الگویی برای تمام ایران
آوازه مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز به مشهد رسید .
رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر مشهد جهت الگوبرداری از نحوه کار مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز به شیراز آمد .
به گزارش روابط عمومی مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز : رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی مشهد پس از بازدید پروژه های در دست ساخت ، سراهای فرهنگ مهربانی ، سراهای یار مهربان و همراهی با همیاران مهربان ترافیک ، با رئیس ، نائب رئیس و اعضای مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز ملاقات کرد .
رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر مشهد یکی از برنامه های توسعه جامعه مدنی را بالا بردن مشارکت مردم در فعالیت های داوطلبانه با هدف بهبود و بهینه سازی عنوان کرد که مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز با محوریت مردم توانسته است ، ضمن دستیابی به این مهم ، خدمات قابل توجهی در جهت ارتقاء فرهنگ جامعه ارائه دهد . احسان اصولی توسعه حاشیه نشینی در مشهد به دلیل خشکسالی های چند سال اخیر و متعاقب آن افزایش آسیب های اجتماعی را از عوامل مهم احساس نیاز جامعه مشهد به وجود مجمعی چون مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز نامید . وی با توجه به بحث کمک رسانی و اقدامات خیرخواهانه در مشهد را عامل مهم در کاهش میزان اثر بخش این عمل خیرخواهانه دانست .
رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد آوازه خوش نامی مجمع خیرین شهرساز و     فرهنگ ساز شیراز و موفقیت های چشمگیر حاصله طی دوران کوتاه تشکیل مجمع را دلیل حضور خود جهت آشنایی با نحوه کار و راه اندازی و استفاده از تجربیات اعضای مجمع خیرین شهرساز و       فرهنگ ساز دانست تا مجموعه شهرداری و شورای شهر مشهد نیز الگو برداری از نحوه ارائه خدمات این مجمع ، اقدامات راه اندازی چنین تشکیلاتی که نیاز امروز جامعه مشهد است نمایند .
احسان اصولی ابراز امیدواری نمود تا ضمن انتخاب اعضای مورد اعتماد مردم و تشکیل مجمع بتوانند با جلب و جذب اعتماد خیرین همچون شیراز گامی بلند در زمینه رشد فرهنگی شهر مشهد بردارند .
وی امیدوار است این طرح بزودی در مشهد پایتخت معنوی و دومین کلانشهر ایران با بیش از 3 میلیون و 200 هزار نفر جمعیت و یک میلیون و دویست هزار نفر حاشیه نشین و حدود 30 میلیون زائر ، اجرایی گردد.
احسان اصولی به دو اصل کارآمدی و اثربخشی در نتیجه حضور مردم اشاره نمود که با حضور مردم در میدان به نتیجه قابل قبول می توان دست یافت .
اراده قلبی عامل مهم مشارکت مردم در امور خیرخواهانه .
سیدعبدالرضا دستغیب و مدیرعامل مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز ضمن برشمردن 25 پروژه عمرانی با رویکرد فرهنگی توسط خیرین اراده قلبی مردم را عامل اساسی مشارکت آنان در امور خیرخواهانه عنوان کرد و 150 هزار نفر ساعت خدمات  داوطلبانه و 350 هزار قلم کالا در سراها ی فرهنگ مهربانی را دلیل این مدعا دانست .
اعتماد و حضور مردم را بزرگترین سرمایه مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز است .
نویدگویی نائب رئیس مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز ضمن برشمردن خدمات انجام شده از آغاز فعالیت مجمع تا کنون اعتماد و حضور مردم را بزرگترین سرمایه عنوان کرد گفت : زمانی صد در صد موفق خواهیم بود که مسؤلین شهر و اعضای شورا و شهرداری مجمع را باور کنند .
وی راه اندازی شورای عالی خیرین را گامی مهم در جهت پیشبرد بهتر اهداف مجامع برشمرد .
دکتر طاهری دیگر عضو هیئت مدیره مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز وجود نیروهای توانمند در مجمع را عامل طرح مباحث تئوریک و بحث مشارکت دو سویه اعضای مجمع و مردم عنوان کرد .
وی یکی از مهمترین عوامل موفقیت و گسترش برنامه ها و اهداف مجمع را برنامه ریزی برای آموزش به روز افراد داوطلب دانست .
دکتر طاهری مجمع را تشکیلاتی در دل شهرداری خواند و ارتباط تنگاتنگ میان مردم با شهرداری ، انجام امور خیرخواهانه با رویکرد فرهنگی توسط مجمع خیرین  و حضور افراد مورد اعتماد مردم به مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز برشمرد .
طاهری معضل اساسی جامعه در گذشته را حرکت به سوی الگوی سنتی خواند و یادآور شد که مجمع توانایی دارد به اعضاء اعتماد کرد و خیرین را توجیه نماید که بر اساس نیاز جامعه هزینه کنند . وی برقراری اعتماد دو سویه از جانب مجمع و مردم را منوط به داشتن ساختار بنیادین در مجمع دانست .
وجود مدیران فرهنگی شایسته همدلی در مجمع از عوامل استواری مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز است .
پاک فطرت عضو شورای اسلامی شهر و مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز، حضور رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شهر مشهد جهت الگوبرداری از عملکرد مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز را تقویت روحیه ای برای اعضاء مجمع خیرین دانست .
پاک فطرت به وجود مجامع بزرگ در سطح شهر شیراز اشاره نمود و مجمع خیرین با وجود قدمت کوتاهش را مجمعی نواندیش و متفاوت از دیگر مجامع شهری و حس اعتمادی برای مجامع دیگر خواند .
وی وجود شخصیت ها و مدیران فرهنگی به نام توانمند و شایسته در مجمع و همدلی میان اعضا را عاملی مهم و استواری مجمع خواند .

 ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
منبع : مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز
تعداد بازدیدها : ۹۲
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید
sss

دسترسی سریع
______________________
سایتهای مرتبط
______________________
ارتباط با ما
______________________

آدرس : شیراز- خیابان انقلاب (مشیر فاطمی) روبروی خیابان معدل طبقه دوم شیراز پاساژ
07132341437           32360837
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز می باشد