رئیس هیئت امنا به اهمیت امر به معروف و نهی از منکر اشاره نمود و ترغیب مردم به انجام امور خیر را امر به معروفی دانست که فطرت انسان ها با آن آشناست.

به گزارش روابط عمومی مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز : جلسه هیات مدیره مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز با حضور رئیس هیئت امنا و اعضای هیئت مدیره مجمع در آستان مقدس احمدی و محمدی (ع ) برگزار شد
رئیس هیئت امنا به اهمیت امر به معروف و نهی از منکر اشاره نمود و ترغیب مردم به انجام امور خیر را امر به معروفی دانست که فطرت انسان ها با آن آشناست.
وی انجام امور خیر را بسیار زیبا و دلنشین و فطرت پسند خواند و ابراز خرسندی نمود که مجمع خیرین به این توفیق دست یافته است.
حضرت آیت الله سید علی اصغر دستغیب مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز را متعلق به عموم مردم دانست و تأکید کرد که باید در مسیر صراط مستقیم و کارهای مثبت متوجه قشر جوان باشیم و از نیروی آنها در مسیر صحیح و منطقی و فطرت پسند استفاده کنیم.
 وی به کارگیری نیروی انسانی در مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز را استثنایی عنوان کرد و این تفاوت را در گستردگی برنامه‌های مجمع با کمترین امکانات عنوان کرد و آن را نوعی خودجوشی خواند که از جامعه نشات می‌گیرد.
حضرت آیت الله سید علی اصغر دستغیب ضمن اشاره به حضور بی نظیر خیران شهر ساز و فرهنگ ساز شیراز در کشور،  گفت: هر شهروند می تواند یک خیر شهرساز و فرهنگ ساز باشد و نقش دستگاه‌های فرهنگی بخصوص رسانه ملی در معرفی مجمع و ایجاد اعتماد در خیرین بسیار حائز اهمیت است.
رئیس هیئت امنای مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز تأکید کرد که نباید نیروی جوان را دست‌کم بگیریم و تا می توانیم امور فطرت پسند را گسترده کنیم چرا که جاذبه بسیار دارد.
حضرت آیت الله سیدعلی اصغر دستغیب به کم کاری های گذشته اشاره نمود و با  خشنودی از اینکه شهرشیراز پدیدآورنده این تشکیلات بوده است، ابراز امیدواری نمود تا بتوانیم هرچه بیشتر در انجام وظایف مربوط به امور خیر وارد شویم.
سید عبدالرضا دستغیب مدیرعامل مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز نیز توضیح داد که مجمع علاوه بر کارهای فرهنگی در بخش عمرانی نیز با رویکرد فرهنگی، ۲۵ پروژه کوچک و بزرگ در دست اجرا دارد و یا به بهره‌برداری رسانده است.
 
 
 
وی ضمن برشمردن خدمات امور مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز یادآور شد که تمام مردم و خیرین می‌توانند به صورت مادی و معنوی درکنار مجمع خیرین باشند و هر کس به اندازه توان خود سهمی در انجام امور خیر داشته باشد.
 داریوش نویدگویی به موفقیت‌های چشمگیر مجمع امور خیرین در طول این چهار سال اشاره نمود که با توجه به عمر کوتاه مجمع این موفقیت ها توانسته است شهر شیراز را در کشور زبانزد نماید.
نائب رئیس مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز گفت: بیش از ۳۰۰ خیر با این مجمع همکاری می‌کنند.
وی افزود: ساخت چهار سرای فرهنگ مهربانی در سه‌ راه دارالرحمه، بلوار چمران، بلوار مدرس و بلوار میرزای شیرازی برای جلب کمک‌های مردمی همچون لباس، مواد غذایی، کتاب برای توزیع بین نیازمندان، راه اندازی دو سرای یار مهربان برای ترویج فرهنگ کتابخوانی و ساخت نمازخانه، درمانگاه و کارگاه‌های خود اشتغالی از دیگر اقدامات این مجمع است
سیروس پاک فطرت از اعضای هیئت مدیره با ابراز خشنودی از اینکه شهر شیراز در این زمینه به الگوگیری دیگر استانها تبدیل شده است بر لزوم  شناخت مجمع خیرین به مردم تاکید کرد و شناساندن مجمع را با توجه به اعتماد قابل قبولی که در میان مردم خیراندیش به دست آورده است ضروری عنوان کرد.
وی به چهار سرای فرهنگ مهربانی در چهار منطقه شهر شیراز اشاره نمود و گفت : امیدواریم بتوانیم در ۱۱ منطقه شهرداری ۱۱ سرای فرهنگ مهربانی داشته باشیم.۱۳۹۷/۱۰/۱۵
منبع : مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز
تعداد بازدیدها : ۶۹
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید
sss

دسترسی سریع
______________________
سایتهای مرتبط
______________________
ارتباط با ما
______________________

آدرس : شیراز- خیابان انقلاب (مشیر فاطمی) روبروی خیابان معدل طبقه دوم شیراز پاساژ
07132341437           32360837
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز می باشد