درحوزه تصمیم گیری و عمل، نگاهمان همراهی افراد جامعه است.

به گزارش روابط عمومی مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز : درحوزه تصمیم گیری و عمل، نگاهمان همراهی افراد جامعه است.
ضرورت حضور تشکل های مردمی در کنار دستگاه ها و سازمان ها .
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری فارس به همراه معاون اجتماعی و مشارکت های مردمی شهرداری شیراز با مدیرعامل مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ سازدر سرای فرهنگ مهربانی شماره 4 دیدار و با همیاران مهربان و مدیر مجموعه گفتگو کردند.
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری فارس حضور نهادها و تشکل های مردمی در کنار دستگاه ها و سازمان ها را ضروری دانست و گفت: در حوزه سیاستگذاری،تصمیم‌گیری ارزیابی، اقدام و عمل نگاهمان همراهی افراد جامعه است تا در قالب تشکل های مردم نهاد در کنار دیگر سازمانها حرکت و فعالیت نمایند.
 بتول معلم تعداد سازمان های مردم نهاد در استان فارس را قابل قبول عنوان کرد و بر لزوم تشکیل سراهای فرهنگ مهربانی در تمام مناطق شهر و حضور پررنگ تر تشکل های مردمی در تمام شهرها به صورت تخصصی تاکید کرد.
 
خیریه ها و تشکل های مردمی اماکنی مقدس هستند
 
 وی از خیریه ها و تشکل های مردمی به عنوان اماکن مقدس یاد کرد و حضور انسان های پاک و از خودگذشته در اماکنی چون مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز را عامل تقدس خیریه ها و سازمان های مردم نهاد دانست.
  معلم همچنین بر بهره مندی از نظرات و و حضور انسانهای خیراندیش در امور اجتماعی تاکید کرد و به بحث راه اندازی دفاتر توسعه و تسهیل گری در محلات محروم با همکاری شهرداری و دیگر دستگاه‌ها اشاره نمود و یادآور شد که باید کار را به دست مردم بسپاریم چرا که سازمان‌های مردم نهاد با استقرار تیم متخصص می توانند به بهترین شکل مطلوب خدمات ارائه دهند.
 معلم تعامل بیشتر ادارات با تشکل های مردم نهاد، در کاهش آسیب های اجتماعی را تاثیر گذار دانست و مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز را به عنوان پیشگام این مسیر بسیار موفق خواند.
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری همچنین از همکاری مجمع خیرین تأمین سلامت فارس در بحث درمان و دارو با مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز خبر داد و ابراز امیدواری کرد تا این همکاری بتواند زمینه ساز خدمات مؤثرتری باشد و سرمایه های اجتماعی را افزایش داد.
 بتول معلم ضمن ابراز تاسف از تعداد متکدیان در سطح شهر به  طرح ارائه شده جهت کاهش تکدی گری اشاره نمود و ابراز امیدواری کرد که اجرای این طرح گامی مؤثر جهت کاهش تکدی‌گری باشد.
 معلم همچنین توضیح داد که برخی از  نیازمندان تحت پوشش کمیته امداد یا بهزیستی با مراجعه به چندین خیریه بخشی از نیازهای خود را رفع می‌کنند و در مقابل نیازمندانی داریم که علیرغم مشکلات فراوان، شرایط تحت پوششی  بهزیستی یا کمیته امداد را ندارند.
مدیرعامل مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز درخصوص  اقلام جمع آوری شده در سراهای فرهنگ مهربانی توضیح داد که این اقلام به خیریه ها ارسال می گردد تا با شناسایی افراد نیازمند و رساندن اقلام مورد نیاز به آنان گامی کوچک در حمایت از این افراد برداشته شود.
 
باید فضای تکدی گری را ناامن کرد
سیدعبدالرضا دستغیب در خصوص وجود متکدیان در شیراز از دستگاه‌های امنیتی و مرتبط خواست تا این فضا را برای این افراد ناامن کنند تا به راحتی نتوانند در سطح شهر به تکدی گری بپردازند.
 
لزوم خدمت رسانی در منطقه وزیرآباد
  معاون اجتماعی و مشارکت های مردمی شهرداری شیراز بر تشکیل سراهای محله تاکید کرد. سارا همت به حضور جمعیت 90 درصدی افاغنه در منطقه وزیرآباد شیراز اشاره نمود و عدم وجود فضای فرهنگی اجتماعی و حجم زیاد مهاجر در این منطقه را عامل ظهور مشکلات عدیده دانست.
وی ضمن هشدار به سرایت این مشکلات در سطح شهر به  قربانی شدن کودکان این جمعیت نیز اشاره نمود و بر لزوم خدمت رسانی به این افراد تاکید کرد.
 سارا همت از مجمع خیرین  خواست تا با جلسات منظم و ماهانه در حوزه اجتماعی و راه‌اندازی کمپین ها بتوانند این افراد را در بحث مشارکت های اجتماعی وارد نمایند چراکه بخشی از این مشارکت ها می تواند در سراهای فرهنگ مهربانی مهربانی جاری شود.
 
هفت میلیارد تومان بدهی زنان جرایم غیرعمد
 همت به تنوع آسیب های اجتماعی از جمله طلاق، تکدی‌گری و زنان سرپرست خانوار اشاره نمود و در بحث آزاد سازی زنان جرایم غیرعمد، کل مبلغ بدهی این زنان را حدود ۷ میلیارد تومان اعلام نمود و با ابراز تاسف از اینکه تعداد این زنان در شیراز از تهران بیشتر است، ازمردم و مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز در خواست نمود تا یاری گر آزادسازی این زنان در اسفند ماه باشند.
 ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
منبع : مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز
تعداد بازدیدها : ۱۴۰
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید
sss

دسترسی سریع
______________________
سایتهای مرتبط
______________________
ارتباط با ما
______________________

آدرس : شیراز- خیابان انقلاب (مشیر فاطمی) روبروی خیابان معدل طبقه دوم شیراز پاساژ
07132341437           32360837
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز می باشد