جلسه هماهنگی سرگروه و معاونین همیاران مهربان ترافیک

به گزارش روابط عمومی مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز : جلسه هماهنگی سرگروه و معاونین همیاران مهربان ترافیک روز پنجشنبه با حضور مدیرعامل ویکی از  اعضای هیئت مدیره مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز، رئیس مطالعات معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری، معاون انتظامی راهنمایی شیراز و جمعی از همیاران مهربان ترافیک برگزار شد.
 عضو هیئت مدیره مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز در خصوص تشکیل جلسات آموزشی همیاران مهربان ترافیک گفت: بیش از ۲۰۰ نفر به عنوان همیار مهربان ترافیک با مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز فعالیت می‌کنند که از پیش از شروع به خدمت به صورت ماهیانه آموزش‌های لازم به این افراد داده می شود.
 طاهری با اشاره به اینکه آموزشها بیشتر بر پایه روابط انسانی، روانشناسی محیط کار و روانشناسی مردم، حول محور فرهنگ مدارا و تساهل و تسامح در این مسیر است، توضیح داد که همیاران باید با زبان بدن و با مهربانی مردم شهر را آگاه سازند تا با عبور و مرور در مسیر های مطمئن و با احیای فرهنگ ترافیک به روان سازی ترافیک کمک کنند.
 طاهری همچنین به همگامی همیاران مهربان ترافیک با پلیس راهور اشاره نمود و افزود: پلیس راهور ترافیک امکان حضور شبانه‌روزی جهت روان سازی ترافیک در تمام نقاط شهر را ندارد و همیاران مهربان ترافیک در دو سال گذشته نه تنها به روان سازی ترافیک کمک کرده‌اند که با حضور خود در کنار پلیس راهور توانستند در کسب رتبه اول شیراز در کاهش تصادفات و کشته های ناشی از آن، سهم قابل توجهی داشته باشند.
 وی نصب دوربین های راهنمایی  در سطح شهر و همکاری همیاران مهربان ترافیک در کنار پلیس را عامل دستیابی به عدد صفر در  فوتی های  عابر پیاده در شیراز دانست
عضو مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز به گسترش این طرح در سطح استان و دیگر استان ها اشاره نمود و گفت : استقبال و رضایت مندی مسافران از اجرای طرح همیاران مهربان ترافیک در شیراز و بازدید و تقدیر مدیران دیگر استانها، موجب شد تا سایر استانهای کشور نیز خواستار اجرای این طرح و تعمیم آن در شهرهای خود باشند.
 وی یکی از عوامل موفقیت این طرح را هدایت مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز از تیم اجرایی و استمرار جلسات آموزشی به صورت ماهیانه برای سرگروه ها و زیر مجموعه هایشان عنوان کرد.
 طاهری یادآور شد که همیاران مهربان ترافیک در ایامی از سال که به مناسبت های مختلف، از جمله ایام نوروز و دهه مبارکه فجر، که تردد در سطح شهر بیشتر است، به صورت شبانه‌روزی در سطح شهر ایفای نقش می‌کنند.
 وی تعداد نیروهای همیار ترافیک برای کلانشهر شیراز را ناکافی دانست و گفت: با فراخوانی که داده شده و تعداد ثبت نامی های انجام شده بزودی پس از شرکت در کلاسهای آموزشی ، منتخبین آماده خدمتگزاری در جامعه می شوند.
 وی با اشاره به اینکه همیاران مهربان ترافیک اغلب از خدمتگزاران جامعه بوده اند، بر اهمیت آموزش جهت بازسازی بینش، نگرش و رفتار تاکید کرد.
 رئیس مطالعات معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری با عنایت به مسیر 8 کیلومتری دوچرخه سواری احداث شده توسط شهرداری شیراز، ابراز امیدواری نمود تا شهرداری بتواند تا روز ۲۲ بهمن مسیر ۲۲ کیلومتری دوچرخه سواری را راه اندازی نماید.
محمد صدیق باور از همیاران مهربان ترافیک خواست تا در اجرای بهتر این طرح و آگاه سازی مردم از ویژگی ها و فواید استفاده از دوچرخه به جای خودرو شخصی در مسیرهای آماده شده یاریگر شهرداری باشند.
 صدیق باور با یادآوری شعار "شهرهای هوشمند سوار دوچرخه می شوند" ابراز امیدواری نمود تا حمل و نقل شهر شیراز به سمت حمل و نقل انسان محور، پایدار، سبز، پاک، ایمن و دوستدار محیط زیست جریان یابد.
 وی همچنین از آماده سازی اتوبوس‌ها به دوچرخه بند و تجهیز مترو به حمل دوچرخه در آینده نزدیک خبر داد.
 وی ابراز امیدواری نمود تا بتوان تا سال  ۱۴۰۴ استفاده از دوچرخه در سطح شهر را از رقم  یک دهم درصد در سال 97  به ۶ درصد ارتقا بخشید.
 معاون انتظامی راهنمایی و رانندگی شیراز با ابراز خشنودی از اینکه استان فارس در ده ماهه گذشته به دلیل کاهش تصادفات و دستیابی به عدد صفر در کشته ها، در رتبه اول کشور قرار گرفته است، حضور همیاران مهربان ترافیک در کسب این رتبه را غیرقابل انکار دانست.
 ولی کریمی با تاکید بر استقرار همیاران مهربان ترافیک در تقاطع ها، که منجر به کاهش تصادفات خودرو با عابر پیاده شده است، خواستار استمرار و افزایش همیاران شد.
 وی از همیاران مهربان ترافیک خواست تا با خدمت رسانی در تقاطع ها، ضمن آگاه سازی پیاده ها و رانندگان به عبورو مرور مطمئن، در صورت بروز حادثه با  گرفتن عکس از صحنه تصادفات و هدایت خودروها به مکان مطمئن با یادداشت شماره پلاک خودرو یاریگر پلیس باشند.۱۳۹۷/۱۱/۱۴
منبع : مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز
تعداد بازدیدها : ۷۸
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید
sss

دسترسی سریع
______________________
سایتهای مرتبط
______________________
ارتباط با ما
______________________

آدرس : شیراز- خیابان انقلاب (مشیر فاطمی) روبروی خیابان معدل طبقه دوم شیراز پاساژ
07132341437           32360837
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز می باشد