نشست هم‌اندیشی همیاران سرای فرهنگ مهربانی و یار مهربان.

گردهمایی مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز شیراز با موضوع هم‌اندیشی همیاران سرای فرهنگ مهربانی و یار مهربان برگزار شد.در این گردهمایی، سیروس پاک‌فطرت عضو شورای اسلامی شهر شیراز، مجمع را ابتکاری در شیراز دانست که توانسته است با ارائه طرح‌های فرهنگی بر اساس نیاز شهر گام مؤثری در ارتقای فرهنگ بردارد....

مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز برگزار کرد
نشست هم‌اندیشی همیاران سرای فرهنگ مهربانی و یار مهربان
گردهمایی مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز شیراز با موضوع هم‌اندیشی همیاران سرای فرهنگ مهربانی و یار مهربان برگزار شد. 
به گزارش روابط عمومی مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز، در این گردهمایی، سیروس پاک‌فطرت عضو شورای اسلامی شهر شیراز، مجمع را ابتکاری در شیراز دانست که توانسته است با ارائه طرح‌های فرهنگی بر اساس نیاز شهر گام مؤثری در ارتقای فرهنگ بردارد.
عضو مجمع خیرین ضمن برشماری طرح‌های موفقی چون همیار مهربان ترافیک، همیار مهربان فضای سبز و وجود چهار سرای مهربانی در شیراز، طرح جدید مجمع را پیوند با کتاب عنوان کرد.
وی ضمن تأکید بر لزوم احداث سرای مهربانی در تمام مناطق شیراز، احداث سراهای مهربانی را منوط به همت شهردار و روسای شهرداری‌های منطقه دانست.
 پاک‌فطرت با اعلام آمادگی مجمع در جهت احداث سراهای مهربانی در مناطق یازده‌گانه شهرداری، آن را افتخار و امتیازی برای شهرداری‌ها و منطقه دانست که علاوه بر آن مردم نیز از برکات آن بهره‌مند خواهند شد.
پاک‌فطرت از خیرین خواست تا در احداث این سراها همچون همیشه یاریگر مجمع باشند.
 در طرح جدید پیوند با کتاب که ۱۲۰ جلد آن به حاضرین در جمع اهدا شد، از خواننده خواسته‌شده که پس از مطالعه، کتاب را در اختیار شخصی دیگر یا در مکان عمومی قرار دهد.
این طرح با توجه به پایین بودن میزان مطالعه و نیاز امروز جامعه به مطالعه کتاب که ازجمله نگرانی‌های مجمع است، در جهت ارتقای فرهنگ مطالعه ارائه‌شده و مجمع امیدوار است این طرح بتواند گام مؤثری در ارتقای فرهنگ مطالعه در کشورمان داشته باشد.
 مشاور ارشد مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز نیز با اشاره به حضور تشکل‌ها و سراها در سطح شهر در جهت سالم‌سازی جامعه، همیاران افتخاری را که در این راستا وقت و اندیشه خود را وقف می‌کنند نمونه‌ای از انسان‌های سالم برشمرد.
طاهری کتاب را خالق معرفت نامید که ما را هدایت می‌کند و ابراز امیدواری کرد که طرح پیوند با کتاب و افزایش میزان مطالعه بتواند از فروپاشی اخلاق در جامعه جلوگیری کند.
وی بر حضور تشکل‌ها در جامعه تأکید و از خیرین خواست تا با کار بهتر، اطلاع‌رسانی و دلگرمی به بانیان انگیزه دهند تا دست در دست هم جامعه‌ای با مصائب اخلاقی کمتر داشته باشیم.
 طاهری اساس نقش‌های فرهنگی و کارهای داوطلبانه را وجود بن‌مایه فرهنگی دانست و با اعتقاد بر اینکه فرهنگ اساس حرکت است، تأکید کرد که جامعه‌ای با بن‌مایه فرهنگی غنی، هرگز سقوط نخواهد کرد۱۳۹۷/۰۸/۰۵
منبع : مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز
بازدید ها : ۱۷۶
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

دسترسی سریع
______________________
سایتهای مرتبط
______________________
ارتباط با ما
______________________

آدرس : شیراز- خیابان انقلاب (مشیر فاطمی) روبروی خیابان معدل طبقه دوم شیراز پاساژ
07132341437           32360837
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز می باشد