سمن ها با ابزارهای مشورتی راهکارهای نو به جامعه ارایه دهند

مدیر عامل مجمع خیرین شهرساز وفرهنگ ساز شیراز:
سمن ها با ابزارهای مشورتی راهکارهای نو به جامعه ارایه دهند
جلسه هم اندیشی  مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز ، مجمع جوانان فارس وابسته به اداره کل ورزش وجوانان فارس با حضور مدیر کل و معاون ورزش جوانان فارس ، مدیر عامل و تنی چند از اعضای مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز و جوانان نیک اندیش در سرای فرهنگ مهربانی یک واقع در بلوار شهید چمران برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی مجمع خیرین شهرساز وفرهنگ ساز شیراز ، مدیر کل ورزش و جوانان فارس با بیان اینکه ۱۳۶ سمن در استان فارس و ۸۶ سمن در شیراز فعال هستند خاطر نشان کرد :راس این سمن ها مجمع جوانان است که تشکیل شده از نه نفر جوان خوش فکر و علاقه مند به کارهای فرهنگی و خیرخواهانه، که در راستای رفع مشکلات جامعه و جوانان فعالیت حایز اهمیتی دارند.
عباس حاجی زاده با بیان اینکه کار را باید به جوانان سپرد گفت: در حوزه فرهنگی، اجتماعی و غیره در هر زمان کار به جوانان محول شده به نحو مطلوب به سرانجام رسیده است.
مدیرکل ورزش جوانان فارس با اشاره به اینکه دولت در زمینه توسعه اقتصادی و عمرانی بیشتر توجه داشته است افزود: مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز در حوزه فرهنگ و فرهنگ سازی رویکرد قابل قبولی داشته است.
مدیر عامل مجمع خیرین شهرساز وفرهنگ ساز شیراز نیز در این نشست ضمن قدردانی از حضورجوانان و رقم خوردن این پیوند ارزشمند در بکار گیری اندیشه های ناب در آینده وتاثیر گذار بودن آن اظهار داشت : هم فکری و پیوند سمن ها کاری نو و ارایه الگو به جامعه است.
وی بهره گیری از نقطه نظرات خیرین  وجوانان همسو را ظرفیتی مناسب برای پیشبرد اهداف تعیین شده دانست و افزود:  با مشارکت سمن ها در کارهای فرهنگی و انسان دوستانه در جامعه اتفاقی بزرگ و ارزشمندی رقم میخورد که مردم عزیزمان  از آن بهره مند میشوند.
سید عبدالرضا دستغیب گفت : رسالت این مجمع فرهنگسازی و رسیدگی به نیازهای اصلی جامعه است. در این راستا تمامی فعالیت ها  اولویت بندی شده و باتوجه به اینکه دومین عامل مرگ و میر بعد از عارضه قلبی به غیر از بیماری کرونا تصادفات است یکی از طرحهای که شاخص این مجمع است و در چند سال اخیر طرح همیار مهربان ترافیک بوده که بصورت جمعی و با حضور نیروهای داوطلب در تقاطع های پرتردد سطح شهر آموزش ترافیک به مردم ارایه می شوند .
نایب رئیس مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز در جمع جوانان نیک اندیش شیرازی با اشاره به عملکرد و فعالیتهای این مجمع بویژه در بحث فرهنگ سازی که در راستای نیازهای اصلی شهر شیراز و شهروندان طراحی وارایه شده است گفت: از جوانان می خواهیم با ارایه طرح و ایده های نو در راستای کارهای فرهنگی و بهره مندی مردم عزیز شیراز با این مجمع همکاری و تعامل داشته باشند.
علی نوید گویی افزود:  در حوزه ورزش بخصوص فوتبال باید دست در دست هم یکبار دیگر یک تیم در لیگ برتر داشته باشیم و دوباره شور و شوق را برای جوانان بازگردانیم.
وی افزود: فرهنگ در ورزش یک ضرورت است و باید از کودکی باشگاه های ورزشی فرهنگ را  بصورت جد به  کودکان آموزش دهند و برایشان این موضوع مهم را نهادینه کنند.
در ادامه عضو هیات مدیره مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز با اشاره به رسالت و کارکرد این مجمع که پاسخ به نیازها و انتظارات اصلی مردم و نیازمندان  شهر شیراز است گفت: در زمینه احیای فرهنگ بومی و تمدنی جهت یادآوری عظمت این شهرباید تلاش کرد و بر   اساس این مولفه در شش ساله گذشته با همت مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز و همکاری شهرداران وقت این مجمع توانسته کارکرد قابل قبولی را به منسه ظهور برساند.
دکتر عبدالمحمد طاهری افزود:در راستای اشاعه فرهنگی که در خور شهر شیرازباشد تا کنون توانسته ایم از طریق ایده پردازی، نظر سنجی و نیاز سنجی در حوزه فرهنگی و اجتماعی و عمرانی بخشی از مشکلات جامعه را تعدیل کنیم.
در ادامه این نشست مشورتی ، پیرامون مسائل فرهنگی و اجتماعی و رفع معایب و برطرف کردن مشکلات جامعه بویژه برای جوانان نقطه نظراتی بیان شد و مقرر شد هر دو مجمع با تعامل در کارهای داوطلبانه فرهنگی همکاری لازم انجام دهند.
شایان ذکر است  علی نوید گویی نایب رییس مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز به رسم یادبود به هر کدام از اعضای مجمع جوانان یک جلد کتاب هدیه داد و در پایان  رییس مجمع جوانان رضا ترابی با بازدید از درخت مهربانی و برداشتن یک پاکت از این درخت، بررفع مشکلات خانواده نیازمند تاکید کرد.۱۳۹۹/۱۱/۰۲
منبع : مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز
بازدید ها : ۱۶۹
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

دسترسی سریع
______________________
سایتهای مرتبط
______________________
ارتباط با ما
______________________

آدرس : شیراز- خیابان انقلاب (مشیر فاطمی) روبروی خیابان معدل طبقه دوم شیراز پاساژ
07132341437           32360837
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز می باشد