ارائه الگو به جامعه توسط مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز

مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز به منظور الگو دهی به جامعه ،در راستای اجرای برنامه تشویقی برای رانندگان قانون مند سطح شهر شیراز دوازدهمین مرحله تجلیل از رانندگان قانون مند را برگزار نمود.
این طرح در مراحل قبل با کارشناسی پلیس راهور در بلوارهای رحمت، شهید مدرس، امیرکبیر، جمهوری ، رسول اعظم (ص)، شهید سرداران ، شهید رجایی و شهید چمران برگزار شده است. شایان ذکر است بستن کمربند ایمنی،عدم استفاده از تلفن همراه،رانندگی بین خطوط ، رعایت فاصله طولی و عرضی با خودروها و دیگر وسایل نقلیه و همچنین رعایت سرعت مجاز از جمله ملاک های شناسایی و تجلیل از رانندگان قانونمند شهر شیراز بوده است.
 هادی شه دوست معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری شیراز در دوازدهمین مرحله آیین تجلیل از رانندگان قانونمند شیراز بیان داشت نگاه هایی که مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز در مباحث فرهنگی دارد،نگاه سلبی نیست نگاه ایجابی است .
شه دوست با اشاره به این مطلب که یکی از بهترین راه های ارتقا فرهنگ ترافیک آموزش می باشد و معتقد است اثر بخشی آموزش در این سن بسیار می باشد لذا در این حوزه آموزش های لازم را از دوران کودکی افراد شروع باید کرد. در این راستا یکی از گام های موثر این است که 500 مدرسه تحت پوشش فرهنگ ترافیک قرار داده ایم طرحی برای دانش آموزان که چند سال آینده  رانندگان این شهر خواهند بود.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز ادامه داد از دیگر اتفاقات خوب وموثر در این راستا اتفاقات تشویقی است که امروز به همت مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز و با همکاری پلیس راهور استان از رانندگان قانون مند تجلیل و قدردانی می شود.
شه دوست اظهار داشت بسیار ناراحت کننده است  کشته شدگان و آسیب دیدگان و خسارت هایی که به خانواده ها و جامعه وارد می شود در اثر تصادفات زیاد است این آمار بالا ما را به سمت و سوی ایمنی و آموزش می برد.
شه دوست اشاره داشت نقش رسانه ها در این امر نقشی بی بدیل است وی گفت مردم علاقه مند و وابسته به رسانه ها هستند باید داشته های مردم را در حوزه فرهنگ یادآور شویم پیشنهاد می شود رسانه در این امر کمک کننده باشند.
در این آیین سرگرد عبدالعظیم مباشری کارشناس ارشد اداره آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور استان بیان داشت: مواجهه رانندگاه با پلیس بیشتر در مسائل قهری و ایستایی است و این امر باعث شده که شهروندان و رانندگان بعضا پلیس را مقابل خود می بینند با اجرای این طرح که گام موثر در بحث فرهنگ سازی و ایجاد نظم و انضباط ترافیکی می شود نشان می دهد که پلیس تنها به صورت قهری و حکمی عمل نمی کند،پلیس تقدیر هم می کند.
سرگرد مباشری تاکید داشت چالش ترافیکی در شیراز تنها با پلیس حل نمی شود
او بیان داشت این انتظار نباید باشد که پلیس راهور تنها با یک مجمع مردم نهاد به نام مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز در ساماندهی و نظم دهی ترافیک و کاهش تصادفات نقش داشته باشد
سرگرد مباشری افزود سایر موسسات و سازمان های فرهنگ ساز دیگر نیز باید به یاری بیایند تا مسئله ترافیک راحت تر مدیریت گردد.
شایان ذکر است رانندگان قانون مدار توسط همیاران مهربان ترافیک با اهدا یک جلد دیوان حافظ وتندیس نشان مهربانی مجمع تجلیل شدند.۱۴۰۱/۱۰/۱۰
منبع : مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز
بازدید ها : ۱۰۲
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

دسترسی سریع
______________________
سایتهای مرتبط
______________________
ارتباط با ما
______________________

آدرس : شیراز- خیابان انقلاب (مشیر فاطمی) روبروی خیابان معدل طبقه دوم شیراز پاساژ
07132341437           32360837
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز می باشد