سوءمصرف الکل یک مشکل کاملاً اجتماعی است

افرادی که الکل مصرف می‌کنند می‌توانند آسیب‌های جدی اجتماعی را تجربه کنند. آن‌ ها همچنین می‌ توانند به دیگران آسیب برساند. تأثیرات اجتماعی الکل بسیار زیاد است الکلی های گمنام چقدر با این نام آشنا هستید؟ الکلی های گمنام انجمن زنان و مردانی است که با بهره گیری از تجربه و امید و اتکا به یکدیگر برآنند تا مشکل مشترکشان را حل کنند و دیگر مبتلایان را نیز در بهبودی از بیماری الکلیسم یاری دهند. انجمن الکی های گمنام در شیراز جمعی از زنان و مردانی هستند که با حضور و عضویت در این انجمن و پیروی از اصول و برنامه و یاری خدا در مسیر هوشیاری و سلامت عقل قرار گرفتند و به زندگی باز گشتند. خانه سلامت امید زندگی مکانی است که توسط مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز و خیرین نیک نام این سازمان مردم نهاد راه اندازی شده و در اختیار این افراد قرار گرفته است. در نشست با اعضای الکلی های گمنام در خانه سلامت ، امید و زندگی خیابان کارگر ( گلکوب ) دکتر طاهری نایب رییس مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز ضمن اشاره به این موضوع که مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز که بدون هیچ وابستگی و کمترین ارتباط با نهادهای دولتی کاری بزرگ انجام داد خطاب به افراد جامعه و مسیولین در جمع الکی های گمنام گفت: ما باید درد دل شما رو بشنویم و به گوش همگان برسانیم نمی توانیم منکر این شویم که درد نیست. به اعتقاد آقای طاهری همین که درد را بشنویم و پیگیر رفع درد شویم حتی اگر درمانی هم صورت نگیرد بسیار کمک کننده است معتقدم این افراد و اعضای این انجمن بدانند کسی به فکر آن ها است راحت تر با مشکلاتشان کنار می آیند. عضو مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ادامه داد تاکید میکنم اما چگونه کمک و حمایت کردن بسیار مهم‌تر از نفس کمک است، چرا که اگر رویکردی نادرست در این راه به کار ببریم منجر به آزرده خاطری شده و از مسیر صحیح منحرف شدن است طاهری تاکید کرد برای کمک به کسی که با الکل دست و پنجه نرم می‌کند، سعی کنید در ادبیات‌تان قضاوتی در کار نباشد و از سرزنش او بپرهیزید. او با اشاره به اینکه برای درمان اعتیاد به الکل منابع زیادی وجود دارد گفت: مهم‌ترین و معروف‌ترین و موثر ترین آنها انجمن الکلی‌های گمنام است که با هدف مشترک هوشیار ماندن، پشتیبانی دوستانه و هم‌تراز را ارائه می‌کند.
بر اساس تحقیقات یک مطالعه در سال ۲۰۲۰ نشان داد که الکلی‌های گمنام و سایر برنامه‌های دوازده‌قدمی گزینه درمانی مؤثر و کم‌هزینه‌ای هستند که ثابت شده است باعث پرهیز از مصرف الکل و کاهش پیامدهای مرتبط با الکل می‌شود.»در ادامه و با حضور در جمع الکی های گمنام با یکی از اعضا پیشکسوت در این انجمن به گفتگوی صمیمانه نشستیم آقای عبدالله یک الکی که سال هاست طعم یک زندگی جدید را چشیده است:
با سلام من عبدالله الکلی هستم امروز به لطف ویاری خداوند ۲۰سال است که از هوشیاریم میگذرد ، طی این سال ها از طریق اصول دوازده گانه و سنت و مفاهیم خدماتی که در انجمن الکی های گمنام هستم و روزانه جلسه میرم و در پیام رسانی شرکت می کنم ،افراد زیادی هستند که در این سال ها به من پیوستند بنابراین راهنمای یکسری الکلی های دیگر هم هستم که از طریق اصول برنامه و یاری خداوند آن ها هم در مسیر هوشیاری قرار گرفته و به سلامت عقل دست یافتند. عبدالله ادامه داد یکی از وظایف هر الکلی، رساندن پیام به دیگر الکلی هایی است که هنوز در عذابند. راه نجاتی دارد، ما اعضای الکلی های گمنام، هزاران زن و مردی را می شناسیم که هیچ گونه امیدی برایشان نبود،لیکن تقریبا همگی آنها بهبود یافته اند و دیگر مشکلی با الکل ندارند. آرزوی من این است مردم شهر و کشورم پیام رسان جامعه الکی باشند تا بتوانیم این روند بهبودی و هوشیاری را گسترش دهیم که به طبع سایر معضلات و مشکلات اجتماعی چون طلاق بزهکاری کلاهبرداری و … کاهش یابد و احساس امنیت در بین همگان دوچندان شود. خانه سلامت امید زندگی مکانی است که توسط مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز و خیرین نیک در اختیار این انجمن و افراد قرار گرفته است. عبدالله به نمایندگی از تمام اعضای انجمن الکی های گمنام در شیراز تقاضا داشت که این چنین فضا ها . مکان های در سطح شهر گسترش پیدا کند با همان هدف و رسالت اصلی یعنی رساندن پیام این انجمن برای کمک به دیگر الکسیم های که در عذاب هستند  به گفته عبدالله درصد بالایی از کسانی که به انجمن الکلی های گمنام می‌آمدند و واقعاً کوشا بودند، فوراً ترک می‌کردند و هوشیار (پاک) باقی می ماندند او می گوید یکی از دلایل پذیرش اجتماعی و همه جانبه الکی های گمنام دوستان و هواداران و راهنمایان این جمعیت و همچنین ارتباط مستمر و قوی با مشاوران روحانی و صدالبته و وجود این فضا و مکان (خانه سلامت امید زندگی )است چرا که اگر این مکان ها نباشد پیام رسانی امکانپذیر نیست بنابراین ایجاد و افزایش این چنین مراکز باعث جذب بیشتر آموزش و تاثیر گذاری بیشتری در آرامش جامعه می شود.
لازم به ذکر است در مکان های خانه سلامت امید و زندگی کلاسهای NA ، AA ، پرخوران و ارائه مشاوره خانواده در زمینه ازدواج ، تحصیل و پیشگیری از اعتیاد در خانواده ها برگزار می شود.
روابط عمومی مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز۱۴۰۲/۰۷/۲۴
منبع : مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز
بازدید ها : ۳۷
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

دسترسی سریع
______________________
سایتهای مرتبط
______________________
ارتباط با ما
______________________

آدرس : شیراز- خیابان انقلاب (مشیر فاطمی) روبروی خیابان معدل طبقه دوم شیراز پاساژ
07132341437           32360837
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز می باشد